Silver City

-- C H A T --

Založení Silver City:

Čtyřista let před první válkou byl čas míru a blahobytu pro všechny tři velké rasy. Nicméně to neznamená, že v zemích nebyly cítit útrapy. Objevila se jedna taková legenda o nepokojích se stvořením rasy zvané vodní elfové, nebo skřítci. Jako u většiny legend, to mnoho lidí vidí jako základ příběhu o osvědčené a ztracené lásce. Málo z nich však znalo pravdu za historkami a jejími důsledky pro rasu lidí.

Map of Nevendaar
Strieborné Mesto schované v severnom Soloniellinom mori

Legenda mluví o dvou jedincích, elfovi Glaucusovi a merfolkce Scylle. Glaucus byl prostý vandrák, muž, který byl vázaný zemí a lesem. Nicméně jednoho dne klopýtl o mořskou pannu, která byla zajatá do sítě goblinů a schovaná hluboko ve vnitrozemí. Malá skupina goblinů všetečně argumentovala, že si chce svou kořist užít, někteří chtěli krásnou dívku jenom pro sebe, zatímco laskavější bestije chtěli vědět, jak by panna chutnala, jestli jako elf nebo ryba. Když Glacus při útoku na gobliny viděl dceru Solonielly, jak potřebuje pomoc a jak je zhnusená při pohledu na zotročené gobliny, zabil některé z nich a zbytek zahnal.

Mořská panna byla za svou záchranu více než vděčná a představila se jako Scylla. Jako s mnoha takovými vzrušujícími uvedeními, elf a mořská pana se rychle pro sebe navzájem nadchli, přitahovali se svými vzájemnými rozdíly a emoce se začaly rozlévat. Nicméně jako u většiny tragických legend, elfí a mořský zákon v té době zakazoval vzájemný sňatek s ostatními rasami. A tak oba utekli ze svých životů, aby mohli provozovat svou skrytou lásku, beznadějně se snažili odvést pozornost ostatních. Toho času si obě rasy povšimly dvou mileneckých přestupků a byly oba prokleti za své uvědomění zla. Elfská Královna Circielle vyzvala vůli Galleana a legenda říká, že přeměnila Scyllu do hnusného netvora s nenasytným žaludkem, který pohltil Glaucuse. Byla zděšená svým činem, Scylla se obrátila pro pomoc na merfolka a byla popravena stráží Atlantídy.

Je to legenda, která je říkána tak, aby odpovídala za ohrožení zakázané lásky a za léčky při odvrácení se od rasy a rodiny, víceméně jako to je u většiny legend, je to založeno na polovičních pravdách. Příběh o setkání Glauca a Scylly je pravdivý, jakkoliv mohli být svázáni láskou, měli také jiskru života, kterou snížila touha jejich ras, aby přemohly jejich zakázanou pletku. Oba se otočili na boží vedení a přáli si najít útočiště před krutými vyhláškami elfských a mořských lidí, nejprve požadovali o zakročení Galleana a Soloniellu v jejich prospěch, v naději, že božští milenci by mohli zakročit pro pomoc pravdivým emocím. Přesto dvě božstva zůstala mlčet ve prospěch Glauca a Scylly. A tak se oba už sklíčeni obrátili na menší bohy. Modlili se k Nereusovi, bohovi moří, prorockému bohovi, který mohl měnit vlny, aby mohli na břehu zuřit. Modlili se k Nethunsovi, bohovi tekoucí vody, který dal rychlý pohyb pro ty, kterým pomohl a byl zběhlý ve skrývání zásob. A modlili se k Atargatis, bohyni mořský stvoření a dárců úrodnosti a divoké síly, zpěvačce ve větru. Na sjezdu 3 božstev slyšela nepříjemnou situaci milenců a rozhodla se jim v nouzi pomoct. Společně bohové vytvořili plán na ochranu těch dvou od jejich vlastních ras.

Nereus byl ten, který první změnil Scyllu na sea trow, stvoření, které bylo z části troll a z části vodní drak. Mezitím Nethuns unesl Glauca tak, aby si všichni mysleli, že je mrtvý. Když se Scylla obrátila, aby čelila Atlantis, byla to Atargatis, která ji dala její sílu odolat jejich útokům a oživit se po tom, co merfolk uveřil její smrti. Glaucus a Scylla s přesvědčením elfů a merfolků o jejich smrti, byli znovu opět svoji, posvěceni svojí láskou. V souladu tři bohové obdařili ty dva se svou vlastní ctí, aby jim pomáhala při jejich novém životě. První Nereus změnil dva milence, že je spojil do jedné formy. A to vodních elfů, kteří se mohli uplatnit jak na zemi, tak v moři. Nethuns je obdaroval rychlým kouzlem, které jim umožnilo vyhnout se odhalení a šarmu těch, kteří by usilovali o zničení jejich pouta. A Atargatis jim dala stříbrnou zbroj, štíty a trojzubec na zahnání útoků a krásných hlasů, které by je mohly obalamutit a podvést. Nakonec, jako hold jejich lásce, bohové nadzvedli nahoru Silver Isle, kam je ubytovali, a tak byli částečně chráněni mořem a částečně zemí.

Byli dohromady spojeni jako jejich vlastní rasa, Glaucus a Scylla nikdy nezapomněli, co pro ně božstva udělala. Započali rasu skřítků na ochranu Silver Isle a založili Silver City. Vodní elfové stále pozdvihovali tři božské postavy jako jejich bohy a jejich národy kvetly pod jejich ochranou. Utvořili armádu soustředěnou na ochranu jejich lidu, škol pro studium magie a vědy, a stálou víru ve vůli jejich ostražitých božstev. Přestože Glaucus a Scylla zemřeli na nemoc ze stáří již před dávnou dobou, jejich potomci rozkvétají a začali rozšiřovat jejich městské hradby. Nemohou vyzvat síly Nevendaaru, ale můžou začít svou existenci v menší anonymitě, s důvěrou ve svou vlastní sílu vůle.

 

Ďalšie informácie o rase vodných elfov sa dozviete na stránke projektu Lands of Nevendaar

zdroj: nevendaar.proboards76.com, autor: Blitz, mapa: Blitz & Marko
preklad z angličtiny: Jata

The poll :


Main Sources:
official site.d3 fórumdat-media homepagedat-media forumAkella homepage

Release Date
Disciples III:
11.12.2009

1. Expansion:
03.12.2010

System Requirements:
P4 2 GHZ, 512 MB,
GF 6800GT 128 MB

Copyright: 2006-2010 GoF. Design: sm.art
Last update: 12.12.2010
Použité materiály sú prevzaté od spoločností:
.dat, Akella a ďaľších. Všetky práva vyhradené.

Used materials were taken from these companies:
.dat, Akella and others. All Rights Reserved.


Very thanks to
admin of czech
heroes-centrum for
free hosting

najväčšia stránka o sérii Heroes of Might and Magic!