Nevendaar

-- C H A T --

Všetky Rasy

Ľudia - rasa, vytvorená ako jedna z prvých tvorcom Nevendaaru Betrezenom. Väčšina ľudí - obyvatelia Impéria, sa klaňajú Najvyššiemu, ale ľudí - odpadlíkov možno stretnúť aj v radách Légií zatratených a Zástupov nemŕtvych. Existuje aj kultúra barbarov, ktorí sa klaňajú vlastným božstvám a dávajú prednosť bojom a lúpežiam. Niektorí ľudia (tzv. neutráli) nie sú podriadení žiadnej z uvedených síl – väačšinou slúžia v armáde ľubovoľnej rasy ako žoldnieri.

Légie zatratených (Démoni) - rasa, vytvorená Betrezenom po jeho páde.

Elfovia - rasa lesných obyvateľov, vytvorených bohom Galleanom, možno s pomocou Soloniel.

Zástupy nemŕtvych (Nekromanceri) - rasa živých mŕtvol, vytvorených Mortis z ňou pobitých ľudí kráľovstva Alkmaar. Neskôr sa k nej pridali i ďalšie bohyňou zabyté bytosti. Nie všetci nemŕtvi slúžia Mortis, nad niektorými nemá moc. Nemŕtvymi sú aj temní elfovia.

Horské kladny (Trpaslíci) - rasa, vytvorená bohom Votanom. Prakticky všetci trpaslíci zachovávajú vernosť vlastnej rase a vlastnému bohu (aj keď malý počet trpaslíkov - neutrálov, sa nepovažuje za poddaných trpasličej koruny). Trpaslíci - obyvatelia hôr, udržujú priateľské styky s národom obrov, z ktorých mnohí bojujú na strane Klanov.

Zelenokožci - orkovia, trollovia, kanibali a goblini. Kedysi boli orkovia a goblini ľudmi, ale kvôli akejsi nemoci alebo zásahu mága sa premenili na monštrá. Predpokladá sa, že zelenokožci sú okrem niektorých hlúpi.

Merfolkovia - rasa sirén a tritonov, obyvateľov morí, stvorenia Soloniel. Morským obyvateľom pomahajú krakeni a morskí hadi.

Draci - jedna zo starobylých rás sveta. Neustále vojny iných rás priviedli k vyhynutiu väcšiny týchto lietajúcich jašterov. Je známych 5 druhov drakov (zelený, modrý, biely, čierny a červený). Niektorí draci slúžia Mortis počas života i po smrti. Niektorí draci sú podriadení elfom - prenejšie, slúžili, keď ich kráľovnou bola Taladriel.

Enti - rasa múdrych stromov, osídľujúcich Veľký les a spojencov elfov. Enti, prevrátení Mortis na nemŕtvych, sa nazývajú chuorni a slúžia Zástupom Nemŕtvych.

Obri - ľuďom podobné tvory enormného vzrastu. Väčšina obrov slúži Horským Klanom, niektorí (titani) Impériu, niektorí sú divokí, žijúci sami.

Temní elfovia - rasa elfov - nekromantov, vytvorených a podriadených Mortis, neskôr prestupivších pod patronát šialeného Galleana.

Kentauri - rasa ľudí - koní, vytvorených Galleanom. Spojenci elfov. Po rozpadnutí Elfskej Aliancie (ku ktorému došlo medzi udalosťami Disciples II: Rise of the Elves a Disciples III) podporili divokých elfov a spolu s nimi vyšli z područia kráľovnej Illumiel.

Obyvatelia močiarov (Hadokožci)  - ľudojašteri a medúzy. Možno boli kedysi ľuďmi, ako aj orkovia. Seba nazývajú deťmi Ashlisgy.

zdroj: akella.ru, nevendaar.com, preklad: sm.art

 

READ MORE:

Návrh nových rás - v sekcii Archív - Návrhy nových rás
Návrh rasy Merfolks - v sekcii Archív - Návrh hradu Silver City


The poll :


Main Sources:
official site.d3 fórumdat-media homepagedat-media forumAkella homepage

Release Date
Disciples III:
11.12.2009

1. Expansion:
03.12.2010

System Requirements:
P4 2 GHZ, 512 MB,
GF 6800GT 128 MB

Copyright: 2006-2010 GoF. Design: sm.art
Last update: 12.12.2010
Použité materiály sú prevzaté od spoločností:
.dat, Akella a ďaľších. Všetky práva vyhradené.

Used materials were taken from these companies:
.dat, Akella and others. All Rights Reserved.


Very thanks to
admin of czech
heroes-centrum for
free hosting

najväčšia stránka o sérii Heroes of Might and Magic!