Nevendaar

-- C H A T --

Bohovia

V Nevendaare pôsobia viacerí bohovia, polobohovia a anjeli.

Najvyšší - boh svetla, ochranca rasy ľudí, ktorí dal Betrezenovi moc tvoriť svet a živé bytosti, ale zvrhol ho vo svojom hneve za nedokonalosť vytvoreného sveta. Osobne sa neskôr nijako neprejavoval, ale zoslal jeho veriacim do Impéria anjela, aby ich chránil.

Betrezen - démon, do zvrhnutia bol anjel Najvyššieho, stvoril svet Nevendaaru a rasu ľudí. Po zvrhnutí stvoril rasu démonov a postavil sa na jej čelo. Neúspešne sa pokúšal vrátiť na povrch Nevendaaru, prevteliac sa do tela Utera, princa Impéria ľudí. Takmer definitívne zahynul pri premene Utera, pokúšajúceho sa uloviť všetku jeho silu, ale bol zachránený vernými démonmi.

Votan - boh železa, zakladateľ a ochranca rasy trpaslíkov. Stretnúc sa s Galleanom, zavraždil boha elfov. Trpaslíci predpokladajú , že Votan vstúpil do potýčky s Galleanom, brániac svoj národ. Podporuje svoju rasu, v mnohom jej pomáha a ochraňuje pred koncom sveta.

Gallean - boh prírody, praotec a božstvo rasy elfov, zabitý Votanom, druh Soloniel. Bol vzkriesený svojou družkou, ale odvrátil sa od nej, žasnúci nad jej novou podstatou - Mortis, bohyňou smrti a vrátil sa k vlastnej rase. Potom, ako bol vzkriesený, však začal dostávať záchvaty nekontrolovaného hnevu, počas ktorých sa rozdvojoval na svetlú a temnú polovicu. V mučení ho zachvátila nemoc, prerušil komunikáciu s elfami Veľkého Lesa a preorientoval svoju pozornosť na temných elfov, ktorých vyrval spod moci Mortis.

Soloniel - bohyňa života a úrodnosti, uctievaná elfami a merfolkami (rusalkami a tritonami). Zrejme keď pomáhala svojmu druhovi Galleanovi vytvárať elfov, samostatne vytvorila rasu vodných obyvateľov. Po smrti Galleana stratila svetlú podstatu a zanechajúc svoje rasy sa zmenila na bohyňu smrti. Vzajúc na seba meno Mortis, vytvorila rasu nemŕtvych z ňou pobitých ľudí kráľovstva Alkmaar a s ich pomocou dokázala vzkriesiť svojho druha, ale ten sa od nej odvrátil. Pomocou temného elfa Lakla'ana sa pomstila Galleanovi, vyvolajúc u neho prudký nával zúrivosti a krutosti, čím skazila jeho svetlú podstatu.

Gromdok - boh zelenokožcov. Spomína sa v Disciples II.
Piros - boh ohňa, spomínajúci sa v doplnkovom scenári ku hre Disciples: Sacred Lands.
Vodný vír - boh priestoru a času, náchylný vytvárať chaos. Spomína sa v doplnkovom scenári ku hre Disciples: Sacred Lands.
Doragon  - v niektorých dialógoch Disciples II: Dark Prophecy sa o ňom vraví ako o božstve drakov, ale najčastejšie sa spomína ako poloboh, veliteľ drakov. Bol zabitý behom prvej Veľkej vojny. Oko Doragona hraje dosť dôležitu úlohu v príbehu Disciples II: Dark Prophecy.
Vitar - poloboh, pravica Votana. Bráni hlavné mesto Klanov pred útokmi neveriacich.
Mizrael - mohutný serafín, poslaný Najvyšším brániť hlavné mesto Impéria od nepriateľa. Oslabne kvôli prekliatiu Utera-démona počas udalostí hry Disciples II: Dark Prophecy.
Izeril - anjel, účinkujúci v Disciples III.
Inoel - anjel, účinkujúci v Disciples III.

zdroj: akella.ru, nevendaar.com, preklad: sm.art


The poll :


Main Sources:
official site.d3 fórumdat-media homepagedat-media forumAkella homepage

Release Date
Disciples III:
11.12.2009

1. Expansion:
03.12.2010

System Requirements:
P4 2 GHZ, 512 MB,
GF 6800GT 128 MB

Copyright: 2006-2010 GoF. Design: sm.art
Last update: 12.12.2010
Použité materiály sú prevzaté od spoločností:
.dat, Akella a ďaľších. Všetky práva vyhradené.

Used materials were taken from these companies:
.dat, Akella and others. All Rights Reserved.


Very thanks to
admin of czech
heroes-centrum for
free hosting

najväčšia stránka o sérii Heroes of Might and Magic!