Jednotky

-- C H A T --


 • v hre bude vyše 150 jednotiek - z toho 32 jednotiek pre každú rasu, 11 kvestových a vyše 30 neutrálnych
 • budú vylepšené možnosti ich RPG vývoja, napr. obyčajného sedliaka možno vylepšiť cez statkára na rytiera, lovca alebo mága.
 • niektoré neutrálne jednotky budú disponovať kúzlami hrdinov
 • podľa všetkého nákup jednotiek v meste bude záležať od druhu hrdinu (napr. s bojovníkom najmem jazdca, s mágom kúzelníka, so zlodejom špióna alebo pána šeliem atď .)
 • pri upgrejdoch jednotiek nemožno na rozdiel od hrdinov vybrať, ktoré charakteristiky sa zvýšia (rovnako ako v D2, t.j. podľa získavania skúseností sa automaticky upgrejdujú podľa toho, ktorú vetvu rozvoja hráč zvolil v hlavnom meste)
 • kôli nedostatku času sa v Disciples III objaví len zopár nových jednotiek, ďalšie - napr. Pegasus Knight - až v datadiskoch
 • niektoré jednotky budú len v podzemí a nenájdeme ich na povrchu
 • jednotkám nemožno meniť zbrane
 • Tiamath bude disponovať plošným kúzlom v rozsahu 5x5 polí
 • Overlord a Abyssal Devil - majú krídla, Moloch, Beast - nemajú krídla
 • v D3 bude mať krídla len 50% démonských jednotiek (v predošlých dieloch všetky), u ľudských 30%
 • vzhľadom k tomu, že sa už dá pobybovať po bojovej aréne, vyše polovica známych jednotiek bude mať iné charakteristiky, ktoré starých fanúškov prekvapia. Tomu bola prispôsobená aj zmenená rovnováha v hre
 • niektoré jednotky budú 100% odolné k magickým alebo fyzickým útokom (napr. vlkodlak)
 • špec. vlasnosti napr.: teleport, odvetný úder, draci - oheň, smrť ai.
 • u jednotiek je šanca chyby aj kritického úderu

Ríša

Preslávení svojou hrdosťou a silnými hodnotami, Ríša, vedená disciplínou, produkuje ohromne slávnych vodcov a rytierov, nebojácnych voči energii kreatúr tmy.
Roky náboženského fanatizmu tiež vyprodukovali usilovných inkvizítorov, ktorí rozširovali vplyv Ríše a chránia jeho doktrínu. Stále zbehlí vo vedomostiach života, liečitelia podporujú ich frontové línie, zatiaľ čo silní mágovia ovládajú vzduch a oheň, aby zoslali blesk na ich nepriateľov. S fanatickou oddanosťou k svojmu Bohu môžu kriesiť padlých kolegov priamo na bojisku.

Assassin Empires Mage
1. Imperial Assasin, 2. Hierophant 3. Cleric, 4. Apprentice, 5. Defender of Faith,


6. Acolyte, 7. Grand Inquisitor, 8. Paladin, 9. Holy Avenger

10. Squire, 11. Titan

Jednotky 1. úrovne majú bohato rozvetvený strom rozvoja. Majú najlepšieho liečiteľa jednotiek, ale malý strom rozvoja vysokej mágie. Nemajú také silné jednotky ako Démoni, ale zato rýchlejší strom rozvoja vo vyšších úrovniach.

Kompletný zoznam ľuských jednotiek v sekcii Jednotky-Empire

Read more

Légie zatratených

Démoni (Legions) nemajú taký bohatý strom jednotiek ako ľudia, ale majú najsilenšie jednotky v najvyšších úrovniach. Sú veľmi všestranní, ich hlavnou pohybovou výhodou je schopnosť lietať. Majú výhodu používania mágie mysle na navodenie strachu u nepriateľov. Stretneme sa s našim starým známym Ashkaelom, démonickým hlavným strážcom a mnohými ďlšími jednotkami.

Favoriti Légie zápasia v plameňoch many, nechávajúc okamžite svojich nepriateľov v popoli.Ohnivá podstata tvorí základ ich krvi, u týchto jenotiek narastá ohromná odolnosť voči strelám, ako získavajú moc nad časom. Chŕliči, ako golem, pohyblivé kamenné kreatúry takmer nepreniknutelní pre čepeľ a meče, spôsobujú obrovské škody v radách nepiateľov a z diaľky vymršťujú kamenné projektily. Nakoniec, tie kreatúry Bethrezena, vízie pekla, samotní diabli, vynárajú sa z hĺbky zeme, sú veľkou hrozbou a spaľujú všetko, čo žije, a všetko, čo by oponovalo vôli Bethrezena.

démonský berserker
1. Tiamath, 2. Moloch, 3. Berserker, 4. Doppleganger
Pandemonius motion capturing 2
5. Pandemonius, 6. Hag, 7. Fiend, 8. Abissal Devil

9. Witch, 10. Succubus, 11. Incubus

12. Devil, 13. Demonologist, 14. Onyx Gargoyle
Kompletný zoznam démonských jednotiek v sekcii Jednotky-Legions

Read more

Elfská Aliancia

Hrdina môže na začiatku najať rovnako ako v predošlých dieloch 4 vojenské jednotky. Urodzení Elfovia (Noble Elves) majú najvšestrannejší zoznam jednotiek prvej úrovne. Mnoho jednotiek je i na prvej úrovni nových, nič však nestratili zo svojho elfského štýlu a šarmu.

Múdri a starovekí Elfovia žijú v symbióze s prírodou a živočíšnou ríšou, dovoľujúc si zavolať na pomoc také mýtické tvory ako sú Entovia a Jednorožci (namiesto pôvodných kentaurov) .

Mnoho nepriateľov sa ani nepriblíži na bitevnom poli kôli Elfom, obdarovaným bystrým zrakom a mrštnosťou, sú pánmi luku a šípov. Často ľahko oblečení, uprednostňujú pohyblivosť pred hrubou silou. Majú veľmi dobrý strom lukosttrelcov so špeciálnymi útokmi a s vysokou iniciatívou. Keďže rastú v skúsenostiach, elfí lukostrelci dopĺňajú svoje rady zručnými banditami, ktorí využívajú svoje učenie na spojenie boja s prvkami ohňa a vody a dokonca s použitím smrti, prenesená v podobe silného jedu.

Ent1
1. Marauder - kušník, 2. Ent, 3. Scout, 4. Watchman, 5. Sun Dancer

5. Centaur Strider , 6.Elf Savage, 7. Elf Charger

Elfské ženy dobre ovládajú mágiu, ktorú šikovne používajú v boji. Ich strom rozvoja máge nie je veľký, ale silný, s dvomi voľbami vetvenia. Majú prístup aj ku Griffinom a silným Skylordom. V boji im pomáhajú prežiť opäť ženské liečiteľky (Slnečná tanečnica a Silfida sú známe už z predošlých dielov), ktoré majú tiež špeciálne schopnosti .

Elfí vojaci sú muži a majú po starom 2 alternatívy rozsiahleho vývojového stromu, napr. Elf-kočovník a Divoký elf. Inú cestu rozvoja nečakane predstavuje ťažká kavaléria:

Kompletný zoznam elfských jednotiek v sekcii Jednotky-Elves

Read more

Neutrálne jednotky

motion capturing 1
1. majster Thug, 2. Orc , 3. Dark Servant, 4. Death, 5. Dwarf

6. King's Guard, 7. Goblin, 8. Kraken, 9. Mermaid

10. Troll, 11. Giant Black Spider

V súbojoch možno ďalej stretnúť nové aj tradičné jednotky - napr. Trollov, Verdantov, Medúzy, Lichov, Trpaslíkov...

Kompletný zoznam neutrálnych jednotiek v sekcii Jednotky-Neutrals

Read more

The poll :


Main Sources:
official site.d3 fórumdat-media homepagedat-media forumAkella homepage

Release Date
Disciples III:
11.12.2009

1. Expansion:
03.12.2010

System Requirements:
P4 2 GHZ, 512 MB,
GF 6800GT 128 MB

Copyright: 2006-2010 GoF. Design: sm.art
Last update: 12.12.2010
Použité materiály sú prevzaté od spoločností:
.dat, Akella a ďaľších. Všetky práva vyhradené.

Used materials were taken from these companies:
.dat, Akella and others. All Rights Reserved.


Very thanks to
admin of czech
heroes-centrum for
free hosting

najväčšia stránka o sérii Heroes of Might and Magic!